Masáže se zaměřením na lymfatické cesty

V současné době nabízíme 3 druhy lymfatického ošetření:

Manuální*

Vedle krevního oběhu máme v těle i systém lymfatických (mízních) cév. Lymfatické cévy odvádějí z tkání vodu, ionty, bílkoviny a nahromaděné toxické látky. Volný odtok mízy je nezbytný pro odstranění těchto látek z tělních tkání. Jeho zablokování vede k postupnému hromadění tekutin a vzniku otoku tzv. lymfadému.

Manuální lymfatická masáž používá speciálních pomalých jemných hmatů napomáhajících pročištění lymfatických cest a zlepšení odtoku lymfy. Pro dlouhodobý účinek lyfodrenáže je třeba absolvovat minimálně 3 až 5 ošetření během jednoho týdne až 14 dnů.

Každá žena starší třiceti let by měla 2x ročně absolvovat detoxikační lymfatickou masáž. Tuto metodu je vhodné doplnit pitím čaje Lymfodren (Ryor), nošením kompresních punčoch a speciálními cviky.

Během celé kúry je vhodné vyvarovat se fyzické i psychické námahy. Omezit stravu bohatou na bílkoviny a jíst spíše zeleninu, ovoce, bílé maso, rýži, těstoviny… Dodržovat pitný, režim tzn. vypít minimálně 2l denně (vodu bez bublinek, ovocné, bylinné či zelené čaje). Nevhodné jsou minerálky, kafe, alkohol coca-cola apod.

Indikace

– žilní otoky, špatné prokrvení, křečové žíly

– lymfadém, selhávání mízního systému

– celulitida

– regenerace a detoxikace organismu

– ekzémy a lupénky v klidovém stádiu

– migrény

– bolestivá menstruace

– bércové vředy

– angiopatie

– periferní obrny

– problémy s pletí, akné

Kontraindikace

– zhoubné onemocnění

– akutní infekční onemocnění

– akutní růže (erisipel)

– horečnaté stavy

– zánět žil

– krvácivá znaménka

– akutní lupénka a ekzémy

– zvýšená funkce štítné žlázy (hyperthyreóza)

– první dny menses

– nejasné bolesti břicha

Ceník

1hodina manuální lymfodrenáže 500,- Kč

Kúra (tj. rozloženo do 3 – 5 ošetření):

Univerzální kúra

celotělová (6h.)                          3000,- Kč

Kúra se specializací

horní polovina těla (6,5h.)           3250,- Kč

dolní polovina těla (7h.)              3500,- Kč

záda (6,5 – 7h.)                       3250,- až 3500,- Kč

hlava (6,5 – 7h.)                       3250,- až 3500,- Kč

obličej (3h.)                             1500,- Kč

Římská* (75 min.)

Jemná technika vycházející z tradičních postupů používaných již ve starověkých antických lázních. Zlepšuje funkci lymfatického a cévního  systému. Působí proti otokům a celulitidě, povzbuzuje imunitu a pomáhá při detoxikaci organizmu.   Cena 500 Kč

Reflexní* (60 min.)

Nová alternativní metoda využívající reflexních bodů na chodidlech. Při jejich stimulaci dochází k intenzivnímu povzbuzování přirozeného odtoku lymfy. Tato technika nás nepřestává udivovat svými vynikajícími výsledky, otoky na různých částech těla mizí již po prvních aplikacích. Metoda je jemná a má jen málo kontraindikací. Cena 500 Kč (30 min. 300 Kč)

*dle právních norem ČR nesmíme pro tyto masáže v názvu používat označení lymfodrenáž, tím se ovšem nijak nemění kvalita námi poskytovaných služeb